Anasayfa / Blog / Kurumsal Temizlik Nedir

Kurumsal Temizlik Nedir

Kurumsal Temizlik Hizmeti

Kurumsal temizlik hizmeti; fazla kapasiteli kurum, firma, şirket, kamu kuruluşları, özel kuruluşlar için yapılan her türlü temizlik işlerinin hizmet olarak verilmesidir. İnsanların yoğun olarak kullandığı mekanlar olan bu binaların temizliği oldukça dikkatle yapılmalıdır.

Alışveriş merkezleri, hastaneler, iş merkezleri, okullar, kreşler, belediyeler, ticaret merkezleri bu kurum temizliği yapılacak yerlerdir. Bu kurumların ihtiyaç duyacağı her türlü temizlik hizmetinin karşılanabilmesi için temizlik şirketlerine ihtiyaç vardır.

Kurumsal temizlik hizmeti profesyonel temizlik firmaları tarafından verilmektedir. Firmalar kurumların temizliğini düzenli olarak yapabilecekleri gibi dönemsel temizlik hizmetleri, dezenfektasyon işlemleri gibi özel talebe bağlı temizlik hizmetleri de vermektedir. Kurum içi her türlü temizlik bu hizmet dâhilindedir. Kurum dış cephe temizliği de kurumsal temizlik şirketleri hizmetlerindendir.

Kurumsal Temizlik Hizmeti Nasıl Yapılır?

Kurumsal temizlik geniş kapasiteli iş yerleri olan kurumlara yapılan temizliktir. Detaylı ve özenli çalışma gerektirir. İş yerleri temizliği yapılırken işlerin aksamaması oldukça önemlidir. Hızlı ve çok zaman kaybedilmeden temizlik işleri yapılmalıdır. Kurumların temizlikleri günlük yapılan işlemler ve detaylı kurum temizliği olarak ayrılmaktadır. Günlük yapılan işler mesai bitiminde yapılan genel temizliktir. Detaylı temizlik ise kurum içerisinde bulunan her şeyin ve her yerin temizlenmesidir.

Kurumsal temizlik yapılacak kurum öncelikle incelenmelidir. Temizlik için gerekebilecekler listelenmelidir. Temizlik personelleri yapılacak işlere göre ekipler halinde görevlendirilmelidir. Kurum içinde bulunan sandalyeler, mobilyalar yıkanacaksa yıkanmalı ya da buharlı temizlik yöntemi ile temizlenmelidir. Kurum halıları yerinde yıkama hizmeti ile yıkanmalıdır. Dış cephe temizliği yapılmalıdır.

Kurumsal Temizlik Fiyatları

Kurumsal temizlik fiyatları diğer temizlik işlemlerine göre daha yüksek çıkabilmektedir. Bunun nedeni ise kurumların temizliğinde özel işlemlerin de yapılmasıdır. Kurumsal temizlemede dezenfektasyonlu temizlik, anti viral temizlik, anti bakteriyel temizlik hizmetleri de yapılmaktadır. Kurum zeminleri özel kaplamaları özel temizleyiciler ile temizlenmektedir. Bu durumlar da temizlik maliyetlerine yansımaktadır.

Kurumsal temizlik fiyatları temizlik kapsamına göre belirlenmektedir. Dış cephe temizliği eklendiğinde fiyatlarda değişimler oluşmaktadır. Kurumlar için kullanılan özel temizlik cihazları da temizlik ücreti farklılığına neden olmaktadır. Temizlik hizmeti kalitesi ile temizlik fiyatları doğru orantılıdır. Kaliteli hizmet fazla maliyet gerektirdiği için bir miktar fiyat farkı oluşmasına neden olmaktadır.Yazar

Doğukan Gümüşsoy

Dinamiksoft Kurucu Ortağı & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Dinamiksoft 'da kurucu ortak ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun
Son Paylaşımlar