Anasayfa / Blog / İş Yeri Temizliği Neden Önemli

İş Yeri Temizliği Neden Önemli

İş Yeri Temizliği Nedir?

İş yeri temizliği; çalışma alanlarının temizlenmesidir. Günün en uzun kısmının harcandığı iş yerlerinin hijyenik ve temiz olması hem sağlık açısından hem de çalışma gücü açısından önemlidir. İş yerleri kalabalık da olması dolayısıyla temizliğinin düzenli ve sistemli yapılması gerekmektedir. Ofis temizliği, kurum temizliği, şirket temizliği iş yeri temizlik hizmetleri arasında yer almaktadır.

İş yeri temizliği için profesyonel temizlik şirketlerinden yararlanılması gerekmektedir. iş yerlerinin temizliği günlük olarak yapılmalıdır. Günlük temizlik genellikle mesai bitimlerinde yapılmaktadır. Gün içersinde de ortak kullanım alanları sık sık temizlenmelidir. Aylık ve mevsimsel temizlikler de düzenli olarak yapılmalıdır. İş yerleri mekân içleri her türlü bölümü düzenli olarak temizlenmelidir. Aynı şekilde dış cephe temizliği de düzenli olarak yapılmalıdır.

İş Yeri Temizliği Önemi

İş yeri temizliği önemi oldukça büyük temizlik hizmetidir. İş yerleri çalışma arkadaşları ve mesai arkadaşları ile ortak kullanılan alanlara sahip yerlerdir. Ortak kullanım alanlarının temizliği sağlık açısından çok önemlidir. Her türlü bakteri, virüs ve mikro organizmadan uzak olması gereken yerlerdir. İş yeri temizliği çalışma verimliliği açısından da önemlidir. Çalışma hızını etkileyebilecek düzensizlik ve dağınıklıklar giderilmelidir.

İş yeri temizliği önemi kavrandığında daha sağlıklı ve ferah çalışma mekanları elde edilmektedir. İş yerleri sık sık dezenfeksiyonlu temizlik hizmetleri ile arındırılmalıdır. Anti viral temizlik makineleri ile temizlenmelidir. Buharlı temizlik sistemleri ile ofis temizliği, kurum temizliği, şirket temizliği yapılmalıdır.

İş Yeri Temizliği Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş yeri temizliği yaptırırken ilk yapılması gereken en iyi temizlik şirketine ulaşmak olmalıdır. Ofis temizliği, kurum temizliği, şirket temizliği sıradan temizlik işlemleri değildir. Profesyonel temizlik çalışanları tarafından yapılmalıdır. En iyi temizlik şirketi araştırılmalıdır.

Temizlik şirketi ile yapılacak görüşmelerde iş yeri özellikleri ve temizlik hizmeti beklentileri talepleri açık ve net biçimde açıklanmalıdır. Kullanılacak temizlik cihazlarının özellikleri öğrenilmelidir. En son teknoloji temizlik cihazları kullanımına dikkat edilmelidir. İş yerine ait her bölümün temizliği yaptırılmalıdır. Dezenfeksiyonlu temizleyiciler kullanılması talep edilmelidir.

İş yeri temizliği yaptırırken sağlığa zararlı olabilecek hiçbir temizleyicinin kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Hızlı ve etkili temizlik ile iş yeri çalışma sistemini aksatmayacak zaman aralığında temizlik yaptırılmalıdır.Yazar

Doğukan Gümüşsoy

Dinamiksoft Kurucu Ortağı & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Dinamiksoft 'da kurucu ortak ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun
Son Paylaşımlar