Anasayfa / Blog / Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır

Dış Cephe Cam Temizliği

Dış cephe cam temizliği; dış cephe kaplaması cam olan binaların dış cephesinin temizliğidir. Dış cephe temizliği bina, kurum ve iş yeri dış cephe temizliğinde önemli bir yerdedir. Estetik açıdan ve hijyenik açıdan dış cephe temizliği oldukça önemlidir. Dış cephe cam kaplı ise bu durum biraz daha hassasiyet taşımaktadır. Cam temizlenmesi zor bir yüzeydir. Herhangi bir iz dalgalanma bırakılmadan temizlenmeli ve çizilmesi zarar görmesi önlenmelidir.

Dış cephe cam temizliği; profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Özel araç gereçler gerektirmektedir. Çok katlı binalar olan iş merkezleri ve ofisler, siteler dış cephesi cam kaplı mekanlar arasında ilk sıralarda bulunur. Temizlikleri kaldırma sistemleri yardımı ile yapılmalıdır.

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış cephe cam temizliği yapılırken öncelikle iş güvenliği sağlanmalıdır. Dış cephe temizliği yüksek alanlarda yapıldığı için gerekli önlemler alınmalıdır. Profesyonel temizlik şirketleri tarafından yapılmalıdır. Yapılması gereken ilk işlem keşif ve analizdir. Temiz yapılacak alan incelenmelidir. Yüksekliğine uygun hareketli iskeleler ve kaldırma sistemleri hazırlanmalıdır. Lekeler belirlenmelidir. Alan büyüklüğüne bakılmalı ekip oluşturulması için bina genişliği incelenmelidir.

Dış cephe cam temizliği yapılırken keşif ve analiz sonrası alınan notlara uygun hazırlıklar yapılmalıdır. Temizlik yapılacak binaya uygun araçlar hazırlanmalıdır. Özel leke çıkarıcılar ve temizleyiciler hazırlanmalıdır. Bina büyüklüğüne genişliğine göre ekip oluşturulmalı çalışacak personeller belirlenmelidir. Özel temizlik ekipmanları hazırlanmalıdır ve temizlik işlemleri güvenli şekilde yapılmalıdır.

Dış Cephe Cam Temizliği Fiyatları

Dış cephe cam temizliği fiyatları şirketlere ve müşteri istek ihtiyaçlarına göre farklı olmaktadır. Temizlik için fiyat verilebilmesi için yapılacak bina iyi incelenmelidir. Analizler dikkatle yapılmalı ön keşif yapılmalıdır. İhtiyaç duyulacak ekipmanlar, çalışan sayısı, kullanılacak malzemeler ve araç gereçler listelenmelidir. Özel istekler varsa listeye eklenmelidir. Bu liste doğrultusunda hesaplamalar yapılmalı ve fiyat belirlemesi yapılmalıdır.

Dış cephe temizliği fiyatları temizlik maliyeti ile doğru orantılıdır. Maliyete uygun fiyatlandırma yapılmaktadır. Genel hizmetlere ek özel hizmetler de verilebilmektedir. Bu durum dış cephe temizliği ücretleri hakkında değişik sonuçlar çıkmasına neden olmaktadır.Yazar

Doğukan Gümüşsoy

Dinamiksoft Kurucu Ortağı & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Dinamiksoft 'da kurucu ortak ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun
Son Paylaşımlar