Anasayfa / Blog / Dezenfeksiyonlu Temizlik Nasıl Yapılır

Dezenfeksiyonlu Temizlik Nasıl Yapılır

Dezenfeksiyonlu Temizlik Nedir?

Dezenfeksiyonlu temizlik; dezenfekte edici özelliklere sahip temizleyiciler ile yapılan temizlik hizmetidir. Dezenfekte ise mikro organizmaları azaltma ve bakterileri yok etmek için yapılan işlemlerdir. Özellikle hastalıklara neden olacak durumların ortadan kaldırılması oldukça önemlidir. Temizlik her şeyden önce sağlıklı hayat için zorunluluktur. Temizlik sırasında bu hastalık nedenlerini ortadan kaldıracak özel malzemeler kullanılması ve özel yöntemlerle temizlik işlerinin yapılması sağlık için en büyük katkı olacaktır.

Dezenfeksiyonlu temizlik hem ev temizliği hem ofis temizliği hem de kurum temizliği hizmetleri arasında yer almaktadır. Çoğunlukla iş yeri temizliği, ofis temizliği ve kurum temizliği için tercih edilen dezenfeksiyon her temizlik alanı için önemlidir.

Dezenfeksiyonlu Temizlik Nasıl Yapılır?

Dezenfeksiyonlu temizlik yapılışı için öncelikle özel temizlik ürünleri seçilmelidir. Bu ürünlerin özelliklerinin arındırma özellikleri barındırmasına dikkat edilmelidir. Temizlik yapılacak yerler için uygun temizlik yöntemi belirlenmelidir. Bu yönteme uygun temizlik cihazları hazırlanmalıdır. Ve temizli yapılmalıdır.

Dezenfeksiyonlu temizlik yapılışı için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bunlar; buharlı temizlik, ulv temizlik makineleri ile temizlik, vakumlu temizlik, özel temizlik ürünleri ile dezenfeksiyon yöntemidir. Bu yöntemler kullanılarak zeminler, tüm yüzeyler, özellikle ofislerde kullanılan araç ve gereçler arındırılmaktadır. Ağır kimyasallar içermeyen dezenfeksiyon özellikle temizleyici ürünler ve ısı yardımıyla koltuk, kanepe, halı temizliği yapılmaktadır. Temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinin birlikte sunulduğu hizmet; sağlıklı, modern ve kalıcı temizlik hizmetine ulaşılmasını sağlamaktadır.

Dezenfeksiyonlu Temizlik Fiyatları

Dezenfeksiyonlu temizlik fiyatları temizlik hizmetleri alırken yanında dezenfekte hizmeti de alınması sağlandığı için iki hizmeti birlikte vermesine rağmen ekonomiktir. İki işlemi ayır ayrı yaptırmak daha maliyetli olacaktır. Ancak bu hizmet ile ekonomik bir hamle yapılmış olacaktır. Dezenfeksiyon temizlik ürünleri özel ürünlerdir. Sıradan temizleyicilerden daha pahalı olan bu ürünler fiyatların değişimine neden olmaktadır.

Dezenfeksiyonlu temizlik fiyatları dezenfeksiyonlu temizlik yapılacak alanlara göre de değişmektedir. Büyük kurumlar ve kuruluşlarda yapılacak hizmet daha küçük alanlara göre daha yüksek olacaktır. Kullanılacak dezenfeksiyonlu temizlik makinesi türü de fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Özel yöntemlerle yapılan bu temizlik hizmeti diğer temizlik hizmetlerinden daha yüksek fiyatlı gibi düşünülse de iki önemli işlemin aynı anda yapıldı ekonomik temizlik hizmetidir.Yazar

Doğukan Gümüşsoy

Dinamiksoft Kurucu Ortağı & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Dinamiksoft 'da kurucu ortak ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun
Son Paylaşımlar