Anasayfa / Temizlik Şirketi Hizmetleri / Ankara İnşaat Sonrası Temizlik

Ankara İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik Nedir?

İnşaat sonrası temizlik; yapıların kaba inşaatının ve ince inşaatının bitmesi ardından yapılan temizlik işleridir. Bu işler oldukça zor ve uğraştırıcıdır. İnşaat işleri yapılırken dökülen harçlar boyalar çok zor çıkan lekelerdir. Bu lekelerin özel temizleyicilerle çıkarılması gerekmektedir. Gerek iç cephede gerekse dış cephede yapılabilmektedir.

İnşaat sonrası temizlik; garantili ve güvenli şekilde yapılmalıdır. Herkesin yapabileceği işlemler değildir. Camların temizliği yüzeylerin temizliği yapılırken herhangi bir zarar verilmeden yapılmalıdır. Ağır kimyasallar kullanılmamalıdır. Dış cephe kaplaması da temizlenmelidir. Bunun için asansör ve hareketli iskele sistemlerine sahip temizlik şirketleri tercih edilmelidir. Uzman temizlik çalışanlarından destek alınmalı, temizlik şirketlerine inşaat temizliği yaptırılmalıdır.

İnşaat Sonrası Temizlik Malzemeleri

İnşaat sonrası temizlik malzemeleri normal temizlik malzemelerinden farklı malzemelerdir. İnşaat sonrası yapıların içerisinde inşaat kalıntıları kalmaktadır. Bu kalıntılar bulaştıkları yüzeylerden çok zor temizlenirler. Bu temizlik için özel temizlik deterjanları ve leke çıkarıcılar kullanılmaktadır. Bunlar; kireç sökücüler, yağ sökücüler, genel temizlik deterjanları, cam temizleyiciler, ahşap temizleyiciler ve metal temizleyici pas sökücüler hazırlanmalıdır. Bu deterjanların yanı sıra kullanılacak bezler de özel seçilmelidir. Yüzeylere zarar vermeyecek yapıda mikrofiber temizlik bezleri kullanılmalıdır.

İnşaat sonrası temizlik malzemeleri kazıyıcılar, teller ve cam kazıma aparatlarıdır. Bu aparatlar harçların çıkarılmasında kullanılmaktadır. Yüzeylerin çizilmemesi için tasarlanmışlardır. Bu aparatlara ek olarak dış cephe temizliği için asansörler ve yükselticiler kullanılmalıdır. Buharlı temizleyici cihazlar kullanılmalıdır.

İnşaat Sonrası Temizlik Fiyatları

İnşaat sonrası temizlik fiyatları normal temizlikten, bahar temizliğinden, gündelik temizlikten daha fazladır. Bunun sebebi zor işlemlerden oluşmasıdır. Lekelerin temizlenmesi zordur ve oldukça uğraştırıcıdır. Daha fazla iş gücü gerektirmektedir. Daha yüksek fiyatlara hizmet alınması bu nedenlerledir.

İnşaat sonrası temizlik fiyatları belirlenirken dış cephe temizlik eklenebilmektedir. Dış cephe temizliği de eklendiğinde fiyatlar değişim göstermektedir. İnşaat temizliği için kullanılan temizlik malzemeleri ve özel deterjanlar da fiyat belirlemesinde önemli rol oynamaktadır. İnşaat temizliği hakkında detaylı bilgi almak, inşaat temizliği fiyatları için ön görüşme yapmak,  fiyat belirlemesi ve hizmet içeriklerini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Ankara İnşaat Sonrası Temizlik İşlerimizYazar

Doğukan Gümüşsoy

Dinamiksoft Kurucu Ortağı & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Dinamiksoft 'da kurucu ortak ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


Son Paylaşımlar