Anasayfa / Halı Yıkama Hizmetleri / Ankara Halı Yıkama

Ankara Halı Yıkama

Halı Yıkama Hizmeti

Halı yıkama; halılara zarar vermeden, halı yüzeyinde bulunan kirlerin, tozların ve lekelerin aynı şekilde halı tüyleri arasına giren toz ve kirlerin özel deterjanlar ile temizlenmesidir. Profesyonel halı yıkama ise halı yıkama ve temizleme işlemlerinin halıya zarar vermeden en uygun metodu belirleyerek işin uzmanları tarafından yapılmasıdır. Halılar günlük hayatta en çok kullanılan eşyalardır. Kirlenmeleri de oldukça doğal ve kaçınılmazdır.

Halı yıkama en hijyenik halı temizleme yöntemidir. Halıların tüyleri arasına giren toz ve kirler temizlenmediğinde sağlığı olumsuz etkilemektedir. Bakteri üremesine sebep olmaktadır. Halıların özel yöntemlerle temizlenmesi gerekmektedir.

Halı yıkama hizmeti birkaç aşamadan oluşmaktadır. Halıların temizlenmesi bu aşamalar sonrasında gerçekleşmektedir.

Halı Yıkama Aşamaları

Halı yıkama işlemi için yapılması gerekenler aşama aşama yapılmalıdır. Bu aşamalar; halıların alınması, türlerinin belirlenmesi, tozlarının alınması, leke kontrollerinin yapılarak leke türünün belirlenmesi, ön yıkama, asıl yıkama, kurutma, kıl/tüy toplama, kontrol ve paketlemedir.

Halı yıkama aşamaları için halılar toplandıktan sonra özel servisler ile yıkama merkezlerine getirilmelidir. Getirildikten sonra halı türü belirlenmelidir. Halılar üretim özelliklerine göre farklı çekilerde oluşturulurlar. Yün halılar, sentetik halılar, dokuma halılar gibi.. bu farklı türdeki halılar farklı yöntemlerle yıkanmalıdır. Halılara zarar verilmemek için analiz oldukça önemlidir. Halı analizi sonrası halıya en uygun deterjan belirlenmektedir. Deterjan belirlemesinde leke analizi oldukça önemlidir. Leke türüne uygun malzeme seçilir. Profesyonel halı yıkama makineleri ile yıkama işlemi yapılır. İyice kurutulur, kontrol edilir ve özenli şekilde paketlenir.

Halı Yıkama İşlemi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • ⇒ Evden alıp eve teslimat yapan firmalar tercih edilmelidir.
  • ⇒ Halı yıkama işinde uzmanlaşmış tecrübeli halı yıkama firmaları ile çalışılmalıdır.
  • ⇒ Halıların zarar görmesine engel olacak malzemeler kullanılmasına dikkat edilmelidir.
  • ⇒ Halıların özel makineler ile yıkanmalı, anti bakteriyel temizleme yapılmalıdır.
  • Halı yıkama şirketleri arasından en uygun fiyata en kaliteli hizmeti veren firma seçilmelidir.

Halı Yıkama Fiyatları

Halı yıkama fiyatları; halı türüne, halı malzemesine ve yıkamada kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Anti bakteriyel deterjanlar ile anti alerjik temizlik hizmetleri fiyatları etkilemektedir.

Halı yıkama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Ankara Halı Yıkama İşlerimizYazar

Doğukan Gümüşsoy

Dinamiksoft Kurucu Ortağı & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Dinamiksoft 'da kurucu ortak ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


Son Paylaşımlar