Anasayfa / Halı Yıkama Hizmetleri / Ankara Fabrika Halısı Yıkama

Ankara Fabrika Halısı Yıkama

Fabrika Halısı Yıkama ve Fabrika Halısı Temizliği

Fabrika halısı yıkama; fabrikasyon sistem ile üretilmiş halıların yıkanmasına denir. Her halının üretim şekli farklıdır. Tıpkı üretim şekli gibi her halının üretiminde kullanılan maddeler, iplikler ve boyalar da farklıdır. Fabrika halısı en çok kullanılan halı türüdür.

Fabrika halısı yıkama yöntemleri ve teknikleri, temizleme şekli el dokuması halılar ile aynı değildir. Üretiminde kullanılan malzemelere uygun yöntemlerle yıkama yapılmalıdır. Halı yıkama firmaları tarafından yapılmalıdır. Bakterilerin oluşmasını önleyecek şekilde temizlenen yıkama şeklidir. Halı temizliği sağlık açısından çok önemlidir. Bakteri oluşumu önlenecek şekilde temizlik yapılmalıdır. Halıların yapısına uygun temizleyiciler seçilmelidir. Yıkama yöntemi fabrika halısına zarar vermeyecek şekilde yapılmalıdır.

Fabrika Halısı Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır?

Fabrika halısı yıkama şirketleri tarafından yıkanmalıdır. Halılara zarar verebilecek yıkama yöntemlerinden kaçınılmalıdır. Halıların yapısı incelenmelidir. Halı iplikleri değerlendirilmelidir. Halı iplik yapısına uygun yıkama metodu ayarlanmalıdır.

Fabrika halısı yıkama işleminde renk yapısını bozacak aynı zamanda insan sağlığını olumsuz etkileyecek temizlik malzemeleri ve kimyasallar kullanılmamalıdır. Kullanılan malzemeler halı yüzeyini ve renklerini olumsuz etkilemeyecek şampuanlar olmalıdır. Halıların yıpranan ve aşınan kısımlarının tamiri yapılır. Yıkama işlemi için en uygun halı yıkama makinesi seçilmelidir. Seçilen makine temizlik uzmanı tarafından kullanılmalı ve derinlemesine yıkama yapılmalıdır.

Yıkama işlemleri sonrası kurutma işlemleri yapılmalıdır. Halılar tamamen kurutulmalıdır. Leke kontrolleri yapılmalı, tüyler toplanmalıdır. Son kontroller sonrası paketleme işlemleri yapılmalıdır.

Fabrika Halısı Yıkama Fiyatları

Fabrika halısı yıkama fiyatları halı boyutlarına göre değişiklikler göstermektedir. Halı yıkama fiyatları metrekare başı verilmektedir. Yıkanacak halı boyutu ne kadarsa fiyat da o kadar belirlenecektir.

Fabrika halı yıkama fiyatları araştırmalarında karşılaşılan farklılıkların bir diğer sebebi de yıkama firmalarının özellikleridir. Derinlemesine temizlik yapan, bitkisel ürünler kullanan, ağır kimyasallardan kaçınan, modern teknoloji ile yıkama işlemi yapan, anti bakteriyel yıkama yapan firmaların fiyatları daha farklı olmaktadır. Bu durum ekonomik açıdan olumsuz gibi görünse de aslında tam tersi daha ekonomiktir. Halılar zarar görmeyeceği için kullanım ömürleri uzayacak ayrıca sağlık açısından da olması gerektiği gibi yapılan temizlik ile güvenli ve ekonomik hizmet alınmış olacaktır.Ankara Fabrika Halısı Yıkama İşlerimizYazar

Doğukan Gümüşsoy

Dinamiksoft Kurucu Ortağı & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Dinamiksoft 'da kurucu ortak ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


Son Paylaşımlar