Anasayfa / Temizlik Şirketi Hizmetleri / Ankara Dış Cephe Temizliği

Ankara Dış Cephe Temizliği

Dış Cephe Temizliği Hizmeti

Dış cephe temizliği; temizlik işlerinin yapıların dış kaplamalarında bulunan cam, kompozit, alikopat gibi dış cephe kaplamalarının temizliği için yapılmasıdır. Dış cepheler binaların görsel olarak en dikkat çeken kısımlarıdır. Dış cephelerde oluşan kirlenmeler, aşınmalar estetik açıdan olumsuzluk yaratmakla birlikte bina yapısına da zaman içerisinde zarar vermektedir. Zararların önlenmesi için düzenli olarak dış cephe bakımı ve temizliği yapılmalıdır.

Dış cephe temizliği yüksek katlı binalar için oldukça zor bir iştir. Öncelikle iş güvenliğinin sağlanarak yapılması gerekmektedir. Ayrıca yüksek kısımlar için yükseltici platformlara, asansörlere, kaldırma lift sistemi ile oluşturulan iskelelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu araçların bireysel temini oldukça maliyetlidir. Dolayısıyla temizlik şirketleri hizmetlerinden yararlanmak zorunludur.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış cephe temizliği; dış cephe yapı malzemesine uygun temizleyiciler ve bina özellikleri dikkate alınarak yapılmalıdır.  Binaların yüksekliği çok fazlaysa kaldırma sistemleri ile temizlik yapılmalıdır. Bina kaplama malzemelerine uygun temizleyiciler seçilmelidir.

Öncelikle temizlik firması seçilmelidir. Seçilen temizlik firması keşif çalışmaları yapmalıdır. Yapılan çalışma sonrası özgün temizleme yöntemlerinden uygun olanı seçilmelidir. Bu yöntemler: Asma sepetli vinç ile temizlik, endüstriyel dağcı ekibi ile temizlik, dış cephe temizlik makinesi ile temizlik, makaslı platform kullanımı, eklemli platform kullanımı ve örümcek platform kullanımı ile temizliktir.

Dış cephe temizliği için seçilen yöntem sonrası uzman temizlik ekibi seçilmelidir. Seçilen ekip uygun temizlik malzemeleri ile temizlik işlemlerini yapmalıdır.

Dış Cephe Temizliği Fiyatları

Dış cephe temizliği fiyatları temizlik hizmeti kapsamlarına göre belirlenmektedir. Temizlik için yapılan analiz sonrası kullanılacak yöntem belirlenmektedir. Yönteme uygun temizlik araçları ve temizlik malzemeleri, deterjanlar, dezenfektanlar belirlenmektedir. Bu malzeme maliyetlerine göre fiyatlandırmalar yapılmalıdır.

Dış cephe temizliği fiyatları aynı zamanda binanın büyüklüğüne, yüksekliğine, genişliğine ve çevre şartlarına göre de değişim göstermektedir. Temizlenecek alan değişimi iş gücünü etkilemektedir. Yüksekliği ise kullanılacak asansör ve kaldırma araçlarının değişimini etkileyecektir. Bu etkilemeler de fiyat değişimlerinin oluşmasına neden olmaktadır. Ayrıca bina kullanım durumu da fiyatları etkilemektedir. İnşaat sonrası temizlik ila kullanım sonrası temizlik arasında fiyat değişimleri oluşmaktadır.Ankara Dış Cephe Temizliği İşlerimizYazar

Doğukan Gümüşsoy

Dinamiksoft Kurucu Ortağı & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Dinamiksoft 'da kurucu ortak ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


Son Paylaşımlar