Anasayfa / Yıkama Hizmetleri / Ankara Battaniye Yıkama

Ankara Battaniye Yıkama

Ankara temizlik şirketleri tarafından battaniye yıkama işlemi gerçekleştirilmektedir. Battaniye yıkamak elde ve makinede olmak üzere iki yöntem ile gerçekleşiyor. Battaniye boyutları ile ilgili detaylardan dolayı çoğu zaman makinede battaniye yıkamak zor bir işlemdir. Bundan dolayı elde yıkama istenir. Elde battaniye yıkamanın ise birtakım aşamaları bulunuyor. Eğer elde yıkanacak ise büyük bir ortamda veya leğende yıkama işlemi gerçekleşmelidir. Battaniye yıkamada ideal sıcaklık 30 derece olup içerisinde herhangi bir ağartıcı madde olmayan deterjan kullanılmalıdır.

Firmamız tarafından gerçekleşen battaniye yıkama işlemlerinde battaniye üzerinde yer alan mikropları ortadan kaldırmak amacıyla amonyak kullanılır. Böylece mikroplardan eser kalmaz. Bir süre suyun içinde beklettikten sonra battaniyeye bastırmak gerekir. Eğer leke mevcut ise çivilere uygulanır.  İyice temizledikten sonra yeni bir su hazırlanmalıdır. Suyun ılık olmasına dikkat edilmelidir. Battaniyeyi duruladıktan sonra sıkma işlemi gerçekleşir ardından ise kurumaya bırakılır.

Makinede Battaniye Yıkama

Özellikle yoğun bir hayat bulunan kişiler için battaniye yıkama gibi işlemlere zaman bulunmaz.  Bundan dolayı firmalar ile yıkama hizmeti talep edilir. Ankara temizlik şirketleri başta olmak üzere evimizde kullandığımız eşyaların temizliği için profesyonel bir temizlik anlayışı oluşur. Battaniye yıkama işlemi için teknolojik aletler tercih edilir. Hiçbir şekilde battaniyeyi zarar verilmez. Özellikle yaz aylarında bu battaniyeler yıkanarak kaldırılır.  Kış sezonun bitmesi ile yıkama işlemi başlar.

Battaniye türlerine göre yıkama çeşidi de değişiklik gösterir. Bundan dolayı bu durumda öncelikle battaniyenin türüne dikkat edilmesi gerekir.  Günümüzde en çok kullanılan battaniye yıkama türü pamuklu battaniyeler oluyor. Kış aylarında tercih edilen sıcak tutması ile avantajlı bir seçimdir. Bu battaniyenin temizliği ise kolaydır. Fakat pamuklu olmasından dolayı kuruma süresi farklılık gösterebilir. Pamuklunun yanı sıra yün ve polar battaniyeler de tercih ediliyor.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Battaniye yıkama işlemi ile ilgili bazı dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Öncelikle kışlık battaniyeler mutlaka düzenli olarak senede en az 2 defa yıkanması gerekir. Battaniyeler yıkanırken 40 derecenin üstü sıcaklık asla kullanılmamalıdır. Ankara temizlik şirketleri başta olmak üzere battaniye yıkama işlemlerinde battaniyenin şekli bozmadan işlem gerçekleşmelidir.

Battaniye yıkama esnasında dikkat edilmesi gereken hususlara önem verilmelidir. Firmamız battaniye yıkama konusunda sizlere profesyonel bir hizmet sergiler. Sergilenen bu hizmet ile birlikte birçok teknolojik cihaz ve temizlik malzemesi kullanılır. Bu alanda hizmet almak isteyen kişilerin firmamız ile iletişime geçerek bu konuda bilgi alması gerekir.Ankara Battaniye Yıkama İşlerimizYazar

Doğukan Gümüşsoy

Dinamiksoft Kurucu Ortağı & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Dinamiksoft 'da kurucu ortak ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


Son Paylaşımlar